Стою в городі, біля батьківської хати, якраз посередині – з кухні боку, все полуниці, там, садила мати, варення готувала нам щороку.
Так сонячно, в душі приємний спокій, не помічаю, що там під ногами. Стою у цвіті... чи в траві високій... Це місце не охоплене вітрами.
Іду на вулицю – на захід, між хатами, не маю перепон, хоч там – тини. Чи по землі? Повітрі? Між – Світами! Не відчуваю радості й вини.
На вулиці, неподалік від дому, проходить час, а я, чомусь, в чеканні… нема бадьорості, не відчуваю втому.
Потроху помічаю, я – в омані.
Приходить розуміння – я померла?! Мене уже немає на цім Світі?!
Ще не тривожать, Того Світу, жерла, й на Цьому, не купатимуся в літі.
Та, стало страшно – не побачу рідних; ні сина, ні батьків, ні всю родину, я їх люблю і праведних, і грішних… Так боляче мені у цю хвилину.
А ще болючіше тогО, що не побачу – не в змозі більше їм допомогти!!!
Хоч вболіваю, та, чомусь, не плачу і не спішу сама, кудись іти.
Враз, опиняюся в кімнаті сина мого, вона просторна, гарна та велика, сучасні меблі, стилю всі нового, усе просте, але не є безлика.
Проходжу... а чи пролітаю? – далі... Широкі сходинки наверх, їх не багато. Я піднімаюся, спокійна, без печалі. Іду поволі – не спішу завзято.
Це, ніби спальня, дерев’яні стіни, під ними ліжко, там дрімає син. Мовчу. Дивлюся час, може хвилини... Так – тихо! У постелі він один.
До сина починаю говорити. Він просинається, неначе, чує мене. Як можу я, за щось, його судити? Жалію! Бо життя таке шалене.
Встає, іде по хаті… а я – поруч, мене не бачить. Очевидно – чує! Стала на місці, він – праворуч, в цю мить, нас двох, нічого не хвилює. Я щось кажу, а він відповідає і радістю наповнилися груди, спілкується зі мною, ніби знає, що я є – тут! Мене ж, не видно всюди.
Я – мертва, але можу спілкуватись! От щастя! Зможу теж – з ріднею!!!
Взяла щось в руки, не могла здержатись - посунула... мов, я не за Межею.
Ще більша радість в серці: – Хоч не сплю, не тільки можу з ними розмовляти, будучи мертвою, усім кого люблю, теж маю силу і допомогати!!!
Я зрозуміла – щастя не залежне! Зв’язок родинний – смерті не підвласний, і спілкування наше, теж – безмежне...
І світ любий – і Цей, і Той… прекрасний!
Проснулася у мирі, тиші, щасті, на серці стало легко і спокійно, куди й поділись, роздумів напасті…
Ітиму далі, по життю, вже – вільно.
2009 р.
|